Základní škola a mateřská škola Líšťany
a mateřská škola
Líšťany

základní škola

Charakteristika školy

Základní škola Líšťany je málotřídní škola s pěti ročníky prvního stupně. Žáci se vzdělávají ve třech třídách.

Budova ZŠ je situována v krásném a klidném prostředí. Jsme malá škola spíše rodinného typu, což umožňuje pedagogickým pracovníkům dobře se seznámit se všemi žáky a sledovat jejich pokroky po celou dobu jejich vzdělávání a vzhledem k malému počtu žáků ve třídách se učitelé mohou věnovat i žákům se SPU a chování na základě doporučení PPP a individuálních výukových plánů.

Zaměření školy

Chceme učit žáky takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě.

Ve všech předmětech se zaměříme na využívání informačních a komunikačních technologií.

Za velice důležité považujeme naučit žáky zdravému životnímu stylu. Těžištěm této výchovy je učivo Tv, ale důsledně budeme využívat všech možností daných učivem Prv, Př i ostatních předmětů.

Budeme se snažit vypěstovat u žáků dobrý vztah k pohybovým aktivitám tak, aby se staly jejich každodenní potřebou.

Ve vztahu k rodičům a dětem budeme klást důraz na otevřenost školy, budeme respektovat žáka jako osobnost, uplatňovat budeme v nejvyšší možné míře diferencovaný přístup k dětem, k požadavkům rodičů budeme  přistupovat   s maximální   vstřícností  a  budeme  usilovat  o  co  nejužší  spolupráci  mezi  školou

a rodinou.

Charakteristika pedagogického sboru

Pedagogický sbor má 4 členy. Všichni učitelé i vychovatelka ŠD se průběžně vzdělávají a obohacují své vědomosti a  dovednosti, aby  mohly  nabídnout žákům nové aktivity a  náměty  pro práci v době  vyučování

i volného času. Při  pedagogické  práci  prosazujeme  osobní   zodpovědnost,  zainteresovanost a autoritu, která vychází

z osobních a profesionálních kvalit učitele.

Škola spolupracuje s PPP v Plzni , která pomáhá dětem i rodičům.

Charakteristika žáků

Naši školu navštěvují hlavně žáci z Líšťan a přilehlích obcí.

Naším  úkolem  je rozpoznávat  individuální  možnosti  jednotlivých  žáků  tak, aby  si  je  sami  uvědomili

a dokázali je využít.

Spolupráce s rodiči a jinými subjekty

Spolupráce s rodiči žáků se neustále rozvíjí. Rodiče mohou školu navštívit kdykoli po vzájemné dohodě

s vyučujícím i  v době    konzultačních  hodin  a  třídních  schůzek.  Škola   pořádá   jedenkrát   do roka

den otevřených dveří s dílnami pro děti i rodiče. Rodiče jsou o činnosti školy včas informováni.

Počasí dnes:

31. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.