Základní škola a mateřská škola Líšťany
a mateřská škola
Líšťany

Základní škola a mateřská škola Líšťany

Základní škola Líšťany je neúplná základní škola s 1. - 5. ročníkem. Nachází se 16 km severně od Plzně a spadá do působnosti ORP Nýřany. Funguje jako spádová škola pro obce v působnosti Obecního úřadu Líšťany.

V září roku 2019 se nově otevřela v budově školy i mateřská škola.

Budova školy je jednopatrová s kapacitou 50 žáků základní školy a 20 dětí školy mateřské. V přízemí jsou  šatny pro žáky ZŠ, děti MŠ, 2x jídelna – výdejna obědů, hygienické zařízení pro děti mateřské školy, umývárna a WC pro chlapce a tělocvična.

V 1. patře se nacházejí 4 učebny a sborovna s ředitelnou. Tři učebny slouží jako kmenové třídy, ve čtvrté učebně je zřízena  mateřská škola. Dále hygienické zařízení pro děti mateřské školy, umývárna a WC pro dívky a pracovníky školy.

Ke škole patří zahrada, která je využívána k relaxaci  žáků o přestávkách v teplejším období, k pěstování květin a zeleniny, k odpolednímu rekreačnímu pobytu žáků se školní družinou a

nově zde využíváme k výchovně vzdělávacím činnostem žáků i dětí naší školy dřevěný altán, pod kterým jsme zřídili venkovní učebnu.

V blízkosti školy se nachází obecní dětské hřiště s prolézačkami, v centru obce se nachází oplocená plocha, kterou využíváme pro míčové hry a atletické discipliny v rámci tělesné výchovy a činnosti školní družiny. V bezprostředním okolí školy je krásná příroda s možností přírodovědných vycházek, výletů a exkurzí.

Počasí dnes:

4. 6. 2020

bourka

Bude polojasno až oblačno, od západu postupně místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 14 až 10°C.