Základní škola a mateřská škola Líšťany
a mateřská škola
Líšťany

mateřská škola

Motto:

„Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole ".

Robert Fulghum

Mateřská škola v Líšťanech je umístěna na vhodném místě na okraji obce s přilehlou školní zahradou. Má jednu velkou třídu. Třída je světlá, velká okna zajišťují dostatek denního osvětlení.

Okolí školy je velmi rozmanité. Poskytuje spoustu krásných míst k vycházkám.

Ve třídě jsou pro děti vytvořeny hrací kouty, hračky umístěny v úrovni dětí. Na úpravě a výzdobě interiéru se podílejí samy děti svými výtvory. Třída je vybavena z velké části novým nábytkem.

Na budovu mateřské školy bezprostředně navazuje školní zahrada. Je vybavena zahradním dřevěným altánem. Ve školním roce 2018 - 2019 prošla celá zahrada terénními úpravami. Na celý prostor byl zaset nový trávník. Altán je využíván v letních měsících jako zastíněné místo ke klidovým aktivitám dětí v horkých dnech nebo k pracovním aktivitám v období deště. Součástí budovy je kuchyně, která slouží k přípravě svačin, obědy dovážíme z kuchyně Zálkadní a mateřské školy Město Touškov a jídelna . Naším cílem je nabízet pestrou stravu a pitný režim, do jídelníčku zařazovat zdravé potraviny, navýšit nabídku zeleniny a ovoce.

Od školního roku 2019 – 2020 se stala mateřská škola součástí právního subjektu Základní škola a mateřská škola Líšťany, okres Plzeň-sever, příspěvková organizace. Základní škola má tři třídy se všemi ročníky 1. stupně základní školy.

V mateřské škole pracují dvě učitelky: vedoucí učitelka a učitelka.

Počasí dnes:

31. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.